Fue


FUE PLUS microgreft tekniği ile doğal görünümlü daima büyüyen saçlar sizinle


Cerrahi bıçaklar kullanılmaksızın özel bir motorun ucundaki 0.6-0.8 mm dönen delikli uçlarla saçlı derinin kök ortasında kalacak ve hiç zarar görmeyecek şekilde dönerek içine girip kökleri alıp dışarı çıkarma tekniğine motorlu mikro FUE denir.

Motor uçları çok ince olduğundan saç kökü alınan yerde kanama az olur, dikiş atılması gerekmez. Dökülmeme özelliği olan saç köklerinin bulunduğu ense üzeri bölgeden kökler motorla aralıklı olarak cilt altına girilir ve kökler dışarı çıkarılır. Çıkarılan kökler özel pensetler aracılığıyla enseden toplanır. Ense üzerinden veya tercihen vücudun diğer bölgelerinden de toplanan kökler tekli veya ikili ayrılır. Bir seansta ortalama 6000 tel yani 3000-4000 grefts çıkarılır. Enseniz müsait ise ve ihtiyacınız olan saç miktarı 10.000 tel ise size bir seansta 5.000 grefts ekilebilir. Bu sayı ile orta dereceli veya çok açık bir saçsızlık bir seansta kapatılabilir anlamındadır.

Gerekirse ertesi günü işleme devam edilerek daha fazla sayıda saç ekimi yapılır, ara vermeye gerek yoktur.Saç kökleri özel losyonlar içinde toplanır ve bu işlem bittiğinde yeni saç çizgisi çizilir veya ekilecek alan belirlemesi yapılır. Tüm anlatılan işlemler lokal anestezi ile AĞRISIZ gerçekleştirilir.

Ekilecek alanlara özel motor uçlarıyla kanallar açılır ve motor uçlarıyla açılan kanalların etrafına daha fazla saç ekimi yapabilmek için ince slit dediğimiz sıyrıklar açılır.Tüm bu açılan kanallara saç kökleri tohum şeklinde bırakılır.

Saç köklerinin alındığı bölge ve ekim yapılan bölgede iz kalmaz. Doğal saçınızdan ayırt edemezsiniz. Kendi saçınız olduğu için saç renginiz aynıdır. Diğer saçlarınız ile birlikte büyür. Her ay 1-1.5 cm normalde uzar. Canlı saç kökü ekimi yapıldığı için ekim yapılan saçlarda her ay uzar. İstediğiniz berbere kestirebilir yada saçlarınızı istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. İstediğiniz şampuanı kullanabilirsiniz. Özel bir bakım gerektirmez.  Genellikle bir seansta saçsız alanlar kapatılır, eğer çok açıklığınız varsa iki seans gerekebilir.

Bu teknik daha sık ve doğal görünümlü saç ekimi yapmayı sağlamıştır. Deneyimli bir ekip size bir cm² de en az 60 tel ( bir insanda ortalama bir cm² de 40 ila 60 tel vardır) olacak sıklıkta saç teli ekimi yapabilir.

Tüm bu detayları görüşmek ve size özel tedavi planı çıkartabilmek için bizi arayıp randevu vermemizi ister misiniz?


FİYAT


Uzakta iseniz fotoğraf gönderirseniz kesin fiyat söylenebilir.Fiyat ekilecek saç miktarına göre değişir.Bir seansta orta dereceli bir saç açıklığı kapatılabilir. Bir seansta 6-10 bin tel saç ekimi gerçekleştirilebilir.( 3-5 bin Grefts )Saç ekim işlemi 6-8 saat sürebilir.

"Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. "