Hizmetler

Saç Muayenesi

Saçsızlık tedavisi üzerine kurulan merkezimizde saç ekim uzmanları saç muayenesi yaparak saçsızlığınızın tedavi planını ve saç nakli hakkında detaylı bilgilendirme yapıyor. Bu muayenede açıklık veya seyreklik alan derecesi ölçülüyor, ense üzerindeki dökülmeyen saç köklerinin sağlıklılığına ve sıklığına bakılıyor. Eğer sizin ense üzerindeki saçlı alanınız açıklığınızı kapatacak kadar ise SAÇ EKİMİ tedavisi yapılıyor.Eğer bu alan uygun değil ise diğer yöntemlerle ilgili bilgiler verilmektedir.

Saç Analizi

Dünyada sayılı merkezde kullanılan yeni bir saç analiz cihazı kliniğimiz de kullanılmaktadır. Merkezimizde saç üzerine çalışan uzmanlar tarafında detaylı saç analiz raporu vererek sizin saçınızla ilgili bilgilerinizi arttırıyoruz. Uzmanlarımız saç analizi ile saçlarınızın sorunlarını tespit ederek saç tedavinizi planlama ve yapılan tedavilerin olumlu sonuçlarını gerçekçi bir şekilde rapor ederek size uygun bir tedavi sunuyoruz.

Detaylı saç analizi sonrası elde ettiğimiz verileri şu şekilde sunabiliriz

Kapiloskopi (Capiloscopy)

Saç ve saçlı deri yüksek büyütmeli mercekler aracılığıyla ekrana yansıtılır. "Data bank"taki diğer saçlı deri problemleri ile karşılaştırılarak sorunun tipini belirlemeye yarar. Aynı zamanda uygulanan tedaviler sonrası saçlı deriniz ve saçınızdaki düzelmeleri, eski fotoğraflarınızla karşılaştırma yaparak değerlendirme imkanı sunar.

Dansitometri (Densitometry)

Santimetrekaredeki saç sayısının sayılmasında kullanılır. Yüksek büyütmelerle ekrana yansıtılan görüntü üzerinde tekli, 2'li ve 3'lü foliküler üniteler işaretlenir. Sistem bize santimetre karedeki foliküler ünite ve saç sayısını hesaplar. Bu ölçüm gerek saç ekimi öncesi verici alandaki ve ekilecek alandaki saç sayısının kesin ve objektif olarak belirlenmesini sağlar. Aynı zamanda uygulanan tedaviler sonrası, önceki bulgularla karşılaştırma yaparak iyileşmenin derecesi hakkında bilgi sunar.

Sebum (yağ salgılanma)

Oranı Cildin yağ salgılanma oranını ölçen bant cilde bir aplikatör aracılığıyla uygulanır. Belli bir süre tutulduktan sonra ekran üzerine konularak yağ miktarını ölçer. Bu sistem yine kullanılan tedavinin etkinliğini ve şampuanların etkisini belirlemede uygulanan bir ölçümü bize verir.

Trichogram

Kafa derisinin 4 farklı bölgesinden alınan kıl örnekleri video kamera önüne konularak ekrana yansıtılır. Koparılan bu kıl örneklerinin saçın gelişme evresinin(anagen, katagen, telogen) hangi düzeyinde olduğu belirlenir. Sistem otomatik olarak anagen/telogen oranını bize verir. Bu ölçüm yine tedavi etkinliğinin sayısal olarak saptanmasında bize yardımcı olur.

Saç Çizgisi

Her kişinin alın genişliğini ve yüzün estetik görünümünü sağlayan başımızdaki saç çizgisidir. Saç dökülmesi olan kişilerde saç çizgisi kaybolur. Saç çizgisi kaybolan kişinin alnı ve yüzü estetik görünümden geniş alınlı görünüm oluşur. Merkezimiz çalışanları saç çizgisi için özel olarak yüz estetik eğitimi almış olması nedeniyle yüz estetiğinizi yeniden tasarlıyor ve yüzünüzü en güzel gösteren saç çizgisini saçlandırma yaparak yeniden kazandırıyor.