Saç Mezoterapisi


Mezoterapi, cildin orta tabakasına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saç Mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitaminlerin, minarellerin, proteinlerin, vs. saçlı deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir. Saç Mezoterapisi, kıl köklerini besleyen vitaminlerin, antioksidanların ve kan dolaşımını arttırıcı ilaçların 2 veya 4 mm’lik özel iğneler ve bir enjektör vasıtasıyla direkt kıl köklerine verilmesine dayanır.

Mezoterapi dökülmeyi iyileştirmek ve kontrol altına almak için ek bir yöntemdir. Sonuçlar yüz güldürücü ve kalıcıdır. Mezoterapi, yararlı ürünleri doğrudan ilgili dokuların etrafına veren bir tıbbi tekniktir. Ufak dozlar halinde deri içine enjeksiyonlar yapılır. Dermis içine yapılan bu enjeksiyon, hücresel metabolizmayı uyarır ve dokuları canlandırmak için uygun zemin hazırlar.

Kişinin kendi mevcut saçları daha sağlıklı bir görünüme kavuşmuş olur. Saçın ihtiyacına göre haftada bir veya iki seans uygulanabilir. 6 ila 10 seans sonrasında saçlardaki dökülme tamamen durmuş olur.
Saç Mezoterapisi, hem kadına hem de erkeğe başarıyla uygulanabilmektedir.Mezoterapiden fayda gören saç dökülmeleri; strese bağlı, mevsimsel, metabolik nedenli saç dökülmeleri ve gebelik sonrası ani saç dökülmeleri olarak sıralanabilir. Özellikle kıl kökünde bir küçülmenin gözlendiği ve kılın oluşum ve büyüme evresi olan "anajen evresinde" kısalmanın saptandığı "androjenik alopesilerde (erkek tipi saç dökülmesi)" mezoterapi uygulanması faydalıdır.

Hormonal ve genetik saç dökülmelerinde ise bu yöntem destek tedavi olarak tercih edilebilir. Mezoterapi uygulamasında kullanılan karışım içeriği kişinin ihtiyaçlarına göre düzenlenebilmektedir.

Saç gelişimi için gerekli olan eksiklerin giderilmesiyle daha dolgun, hacimli ve parlak saçlara sahip olunur. Mezoterapide eksik olan maddeler küçük dozlarda ve direkt olarak saç köküne verildiği için yan etki riski oldukça az ve ihmal edilebilir olup, etki çok kısa sürede elde edilir.

Saç merkezimizde uyguladığımız SAÇ DÖKÜLMESİNİ DURDURAN MEZOTERAPİ ilaçlarının karışımında bulunan maddeler;

AQUA; SU
ASCORBİC ACİD;C VİTAMİNİ
THİAMİNE HCL; B1 VİTAMİNİ
RİBOFLAVİN ; B2 VİTAMİNİ
PYRİDOXİNE; PP VİTAMİNİ
NİACİNAMİDE; B6 VİTAMİNE
FUMARİC ACİD; CİLT KEPEKLENMESİ ÖNLEMEK İÇİN
SODİUM OXALATE; CİLT BAKIMINI DESTEKLER
SULFUR ; KÜKÜRT
MAGNESİUM GLUCONATE; CİLT BAKIMINI DESTEKLER
CALCİUM FLUORİD; CALSİUM FLOR TUZU
COLLAGEN; CİLDİN DESTEK SIVI METERYALİ
MUSCLE EXTRACT;ADELE İÇİN
PLASENTAL PROTEİN; PROTEİN
GALİUM APARİNE;DESTEK BAKIM
THUYA ACCİDENTALİS;DESTEK BAKIM
BİOTİNE ; H VİTAMİNİ, B7 VİTAMİNİ
BEPHANTENE ; SAÇ KÖKÜ GÜÇLENDİRİCİSİ
OLİGO:ÇİNKO
TRENTOL; DAMAR GENİŞLETİCİ

YUKARIDA YAZILI OLAN TÜM BU İLAÇLAR KARIŞIM OLARAK CİLT ALTINA VERİLDİĞİNDE SAÇLARI GÜÇLENİR,DÖKÜLMESİ DURUR, KIRILMASI VE CANSIZ GÖRÜNÜM YOK OLUR .

"Bu sitenin içeriği, tıbbi ve cerrahi estetik konularında bilgi edinmek isteyen kullanıcıları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemizde anlatılan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. "